השפעת מאפיני השירות במערכת הבטחון ברגעי פרידה

מאפייני השירות במערכת הביטחון משפיעים כמובן בעת הפרידה – אם זה בגירושין ואם זה חס וחלילה בעת מוות (צוואה).

איש מערכת הביטחון, בן/בת זוג –  אתם שוקלים להתגרש או החלטתם לעשות צעד ראשון, התייעצו עם עו"ד לענייני משפחה. "סוף מעשה במחשבה תחילה".

כיוצא בכיר ממערכת הביטחון וכמי שמתמצא בנבכי הזכויות  המשפטיות של אנשי קהילת הביטחון ובני זוג לשעבר, אני מציע לך את שירותיי המשפטיים וטיפול אישי, מקצועי ודיסקרטי.


התא המשפחתי ומערכת הביטחון

כבוגר מערכת הביטחון בכלל וקהילת המודיעין בפרט (28 שנים ושחרור בדרגת אל"מ) חוויתי את הייחודיות והשפעות השירות בקהילת הביטחון על  התא המשפחתי בחיים היומיומיים ולצערנו לעיתים אף במהלך גירושין.

התא משפחתי מושפע: השירות האינטנסיבי, החלפת תפקידים כל כמה שנים, נטל גידול ילדים בהעדר המשרת/ת, שירות מרוחק מהבית או לחלופין משפחה המשנה מגוריה בין בסיסים וישובים מרוחקים ועוד.

קרא עוד>>>>>

גירושין בעת שירות או פרישה ממערכת הביטחון

סל הזכויות שמביא עמו משרת או פורש במערכת הביטחוןיש השפעה רבה במקרה של משבר נישואין ותהליך הגירושין.

כמובן שראשית לכל יש לנסות לפתור משבר כזה ע"י ייעוץ זוגי. השירות האינטנסיבי משפיע משמעותית על התא הזוגי והמשפחתי ויש לנסות לאחות  את המשבר באמצעות מומחה לתחום הזוגיות.

במידה והמשבר נמשך משרדנו יסייע  במקצועיות ובדיסקרטיות בהליכי גישור לשם עריכת הסכם בין בני הזוג ובכך למנוע תהליך ארוך ומייגע (הוצאות של זמן וכסף) בין כתלי בית המשפט.

מאפייני השירות במערכת הביטחון משפיעים משמעותית בעת הפרידה – עם זה בגירושין ואם זה חס וחלילה בעת מוות (צוואה).

א.   הפרישה המוקדמת – אנשי קהילת הביטחון ובפרט אנשי צה"ל פורשים בגיל צעיר יחסית (כ- 45 שנה) עם זכויות פנסיוניות וקופות גמל וקרנות שונות.

ב.   פיתוח קריירה שנייה – הפורש הצעיר ינסה לפתח קריירה נוספת שכמובן משפיעה על זכויות הפורש או בן/בת זוגו בשעת גירושין.

ג.    פנסיה תקציבית – רוב  הפורשים בעשור הקרוב יהיו בעלי פנסיה תקציבית. כאשר חלק הולך וגדל בעתיד כבר יפרישו לעצמם את הקצבה, בפנסיה צוברת.

ד.   יכולת השתכרות עתידית – נכסי קריירה ומוניטין – בהליך המשפטי כאשר יתקיים בית המשפט לוקח בחשבון בבואו לאזן את המשאבים בין בני הזוג את העובדה שאיש מערכת הביטחון (כדוגמת קצין קבע בצה"ל) צבר  נכסי קריירה (לעיתים רכש מומחיות בתחום הביטחוני, תחום טכנולוגי, תחום המחשבים ועוד.), ואף מוניטין (השם והדרגה הולכים לפניהם.

מאפיינים ייחודים אלה של השירות במערכת הביטחון משליכים ישירות על הליך הגירושין על משרת/ת, פורש/ת ובן/בת הזוג.

חוק חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו

החוק החדש (נכנס לתוקפו בפברואר 2015) משפיע על כל זוג בתהליך הגירושין כאשר לאחד/אחת מבני הזוג יש חסכון פנסיוני, קופות גמל או קרנות אחרות, אך כמובן שהוא ביתר שאת משפיע משמעותית על הליך הגירושין של משרת/פורש ממערכת הביטחון. החוק החדש מסדיר את חלוקת הזכויות הפנסיוניות וחסכונות של בן זוג לשעבר.

בעבר לבן/בת הזוג של הפורש לא היה "צד" שיכול לפנות ולקבל מענה מצה"ל (מחלקת מופת) שב"כ/מוסד (מחלקת פרישה), הגופים המנהליים המנהלים את קרן הפנסיה, קופת גמל ועוד.  כיוםהחוק החדש מאפשר העברת הזכויות הכספיות שצבר המשרת/הפנסיונר לבן/בת זוגו לשעבר.

בעברכתוצאה מכך שבן/בת הזוג לא היה "צד" לכספים שנצברו ע"י המשרת במערכת הביטחון, יכל פורש מערכת הביטחון שהחל לעבוד בעבודה נוספת, להציב את הפנסיה שלו כמקור ההכנסה השני , ולמסות אותה במדרגה גבוהה יותר, מה שיגרום להפסדים לגרושתו, במהלך איזון המשאבים של כלל נכסיו (כולל הפנסיה). כיום, חוק חלוקת החיסכון הפנסיוני" מגן על הזכויות הפנסיוניות שלהן זכאי בן הזוג לשעבר עד אשר ימומשו בחשבונו. החוק קובע שעם העברת פס"ד לגוף המנהל את הקרן או הקופה, תירשם הערה בדבר זכויות בן הזוג לשעבר ותתקיים הגנה על אותן זכויות שבן הזוג זכאי להן כתוצאה מחלוקת הנכסים לעת גירושין.

החוק דורש הרחבה והעמקה בתוכנו והתאמה לכל מקרה ספציפי. החוק הוא רטרואקטיבי – גם אם ברשותך פסק דין מהעבר ניתן לפנות, בתנאי סף מסוימים לגוף המנהל את הזכויות או חסכונות איש מערכת הביטחון.

לטיפול אישי, מקצועי ודיסקרטי של עו"ד, יוצא מערכת הביטחון, פנה עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות,

 

לייעוץ משפטי וייצוג אישי, מקצועי ודיסקרטי בנושא מערכת הביטחון צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות
08-6449300   052-9217258

בואו נדבר

לייעוץ התקשרו