התנגדות לצו קיום צוואה

כאשר צוואתו של אדם הקרוב אליכם נפטר ותוכן צוואתו מעלה אצלכם שאלות מהותיות. מדוע נכתבה חלוקה כזו-? מה בעניין צוואתו הקודמת – ? האם השפיעו עליו בעת כתיבת צוואתו- ? במקרה שאתם סבורים שהצוואה "בעיתית" ניתן לתבוע את ביטולה. ההתנגדות לקיום הצוואה מוגשת לרשם לענייני ירושה שיעבירה לשם ניהול הליך ההתנגדות לבית המשפט לענייני משפחה.

ההתנגדות לצוואה בטענה שאינה משקפת את רצון המוריש יכולה להיות בשל כמה עילות , מדובר ברשימה לא סגורה, כשהעיקריות מבניהן הן:

  • עורך הצוואה היה במצב שלא ידע להבחין בטיבה של הצוואה – כאשר המצווה סבל מליקויים גופניים או נפשיים, לעיתים בשל גילו או בשל אלצהיימר.
  • השפעה בלתי הוגנת כאשר המצווה כתב באופן ברור לטובת מי שערך את הצוואה או היה עד לעריכתה. כאשר ה מעורבות בעריכת הצוואה באה לידי ביטוי אם בנוכחות בעריכתה, אם בהבאתו של המוריש לעו"ד, אם בקביעת תוכן הצוואה ואם בתשלום עבור הצוואה.
  • המצווה היה נתון בלחץ, איום או כפייה.

יש לציין שבית המשפט איננו ממהר לבטל צוואה. נדרשות ראיות חד משמעיות שהצוואה איננה מבטאת את רצונו של המוריש. כאמור לכל אחד קיימת הזכות להתנגד לבקשה לצו קיום צוואה ועליו לעשות כך , על ידי פנייה לרשם הירושות או לעורך דין תוך שבועיים מיום פרסום ההודעה בעיתונות.

עו"ד יזהר מאירוב מתמחה בליווי אישי ודיסקרטי בעריכת צוואות ובטיפול בענייני ירושה בייעוץ ובייצוג בערכאות המשפטיות.

 

לייעוץ משפטי וייצוג אישי, מקצועי ודיסקרטי בנושא התנגדות לקיום צוואה צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות 08-6449300   052-9217258

בואו נדבר

לייעוץ התקשרו