הסכמים בדיני משפחה

הסכמים בין בני משפחה הינם הדרך המומלצת לקבוע בתוך התא המשפחתי את חלוקת הזכויות והחובות,  לפתור מחלוקות קיימות עכשוויות, לחלופין למנוע בעתיד חוסר יציבות וערעור התא המשפחתי כתוצאה ממחלוקות בתחומים רכושיים, פיננסים ועוד.

הסכם כתוב והגון בין בני משפחה עדיף על האפשרות של יציאה להליך משפטי, הליך ממושך ויקר מלווה בעוגמת נפש ליחיד ולתא המשפחתי כשאין לדעת מה יהיה בסופו.

ההסכמים מושתתים על דיני המשפחה ועל דיני החוזים. ההסכמים יובאו לאישור ערכאה משפטית ויקבלו תוקף של פסק דין לאחר שייבדק האם נערכו ונחתמו בתום לב ומתוך רצון חופשי.

קיימים מספר הסכמים המסדירים את היחסים בין בני משפחה או בני הזוג:

הסכם טרום נישואין – הסכם בין בני הזוג לפני הנישואין הקובע הפרדה ושיתוף לגבי הנכסים של בני הזוג. ההסכם מקבל תוקף לאחר אישורו בבית משפט או לחלופין אצל רשם נישואין או נוטריון.  הסכם לחיים משותפים הינו הסכם הנערך בין בני זוג שהינם ידועים בציבור ואין בכוונתם להינשא. בהסכם זה בני הזוג מסדירים את דרך החיים המשותפים, עורכים הסכם המגן על הרכוש שכל אחד מהם הביא ממהלך חייו הקודם ומתייחסים למצב של פירוד – כיצד יחולק הרכוש, מזונות ועוד.

הסכם ממון – נעשה טרם הנישואין או במהלכם וקובע עקרונות למקרה של פרידה כך שלא יהיה צורך בהליכים משפטיים. ההסכם יתבסס על חוק יחסי ממון מקבל תוקף לאחר אישורו בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

הסכם גירושין–  הסכם הנערך לאחר הקרע בין בני הזוג ובא להסדיר את הנושאים הרלבנטיים לפרידה: הגט, משמורת והסדרי ראייה, חלוקת רכוש, מזונות הילדים והאישה ועוד.

הסכם שלום בית לחלופין גירושין – כאשר היחסים בין בני הזוג מעורערים, בלתי יציבים, אך עדיין לפחות אצל אחד הצדדים, לא התקבלה ההחלטה כי יש היפרד ע"י גירושין, יערך בין בני הזוג הסכם לתקופה בה ינסו בני הזוג לחיות בשלום בית. במקרה והניסיון ייכשל ההסכם קובע את התנאים לגירושין על כלל המרכיבים: הגט, מזונות, משמורת, רכוש ועוד.

 

לייעוץ משפטי וייצוג אישי, מקצועי ודיסקרטי בנושא הסכמים בדיני משפחה  צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות
08-6449300 052-9217258

לפגישת ייעוץ

עוד בנושא:

עקבו אחרינו

בואו נדבר

לייעוץ התקשרו